Naša škola vznikla v roku 1967 pod názvom Odborné učilište spojov. Bola jedna z troch škôl rovnakého zamerania na Slovensku. Už od svojho vzniku sme pripravovali žiakov pre rezort pôšt a telekomunikácií v trojročných učebných odboroch spojový montér a spojový mechanik a v dvojročnom učebnom odbore spojový manipulant. V súvislosti so zmenami spoločnosti sa menil aj názov školy. Postupne sa z Odborného učilišťa spojov stalo Odborné učilište pôšt a telekomunikácií, Stredné odborné učilište spojov a Stredné odborné učilište pôšt a telekomunikácií.

V školskom roku 2009/2010 sme sa stali Strednou odbornou školou. Posledná zmena nastala 1. 9. 2013, keď sme začali pôsobiť v sieti stredných škôl s názvom Stredná odborná škola informačných technológií. Svoju identitu sme si zachovali počas celého svojho pôsobenia a aj v súčasnosti pripravujeme žiakov pre rezort telekomunikácií v študijnom odbore technik informačných a telekomunikačných technológií a pre rezort pôšt poštový manipulant. V súčasnosti pripravujeme zmenu názvu tohto odboru na klientský manažér pošty.

Škola sa neustále modernizuje a prispôsobuje podmienkam trhu. Ponuka študijných odborov sa rozšírila, pribudol odbor mechanik počítačových sietí,  grafik digitálnych médií a pracovník marketingu mobilného operátora. Od školského roka 2014/2015 začneme pripravovať žiakov aj v  odboroch elektromechanik – telekomunikačná technika a manipulant poštovej prevádzky a prepravy.

Rozsiahly komplex budov, ktorý tvorí areál školy, pozostáva z troch pavilónov teoretického vyučovania, dvoch pavilónov odborného výcviku, telocvične, školského internátu, školskej jedálne a športového areálu.

Škola vytvára podmienky pre kvalitnú teoretickú a praktickú prípravu žiakov prostredníctvom kvalifikovaných učiteľov a majstrov odbornej výchovy v odborných učebniach, ktoré neustále modernizujeme.

Žiaci majú možnosť zapájať sa do rôznych projektov, olympiád a súťaží, ktoré škola každoročne organizuje. Už niekoľko desaťročí patria k neodmysliteľným aktivitám školy mobilitné projekty. V súčasnosti zabezpečujeme výmenné pobyty žiakov prostredníctvom mobilitných projektov so Školiacim centrom Deutsche Telekom AG, Telekom Trainig, Berufsbildungsstelle Erfurt v Spolkovej republike Nemecko, Strednou školou teleinformatiky v Ostrave a Strednou odbornou školou a Stredným odborným učilišťom v Trutnove v ČR a Strednou školou a vyššou odbornou školou aplikovanej kybernetiky, s. r. o. v Hradci Králové v ČR.

Už počas štúdia majú žiaci možnosť získať medzinárodný certifikát CISCO, osvedčenie o elektrotechnickej spôsobilosti. Žiaci majú možnosť prihlásiť sa do viacerých záujmových krúžkov.

Jedinečnou možnosťou, ktorú naša škola ponúka žiakom je možnosť pokračovať v štúdiu v Spolkovej republike Nemecko v spoločnosti Deutsche Telekom.

18.10.2017
a meniny má Lukáš