Študijne oddelenie: 048/4341 222
Podnikanie v prírode

Podnikanie v prírode

Školský rok sa blíži ku koncu a my, žiaci druhej učebnej skupiny I. E, sme sa rozhodli prezentovať svoje firmy spolužiakom z prvej skupiny. „Založili“ sme si ich už začiatkom druhého polroka a až do konca školského roka sme okrem charakteristiky, vízie a poslania podniku pracovali aj na plánovaní, analýze SWOT, organizačnej štruktúre, kritériách výberového konania na určité pracovné pozície, pracovných pohovoroch, motivácii zamestnancov, jednotlivých štýloch ich vedenia a v neposlednom rade sme si vypracovali podnikateľský plán.

Od druhého polroka sme vlastne všetci usilovne pracovali na prezentácii o našom vysnívanom podniku. A aby sme si zopakovali aj verbálnu a neverbálnu komunikáciu, ktorá je u manažéra veľmi dôležitá, priblížili sme činnosť podniku svojim spolužiakom rôznymi rekvizitami a neverbálnymi prejavmi. Celé sa to udialo v Mestskom parku, kde niektorí svoju firmu prezentovali sami, iní vo dvojici, pretože mali firmu s podobným, resp. rovnakým zameraním. Majka mala cukráreň a ako charakteristický produkt svojej firmy priniesla koláč, ktorý sama napiekla. Hneď bolo každému jasné, že ide o cukráreň, a nakoniec sme si na koláčiku aj všetci pochutnali. Viktor a Nika mali firmu zameranú na servis a predaj mobilných telefónov, kde to tiež nebolo ťažké uhádnuť. Sima a Janka mali kozmetický salón a prezentovali ho pomocou líčidiel. Mima svoje kvetinárstvo prezentovala kyticou lúčnych kvetov. Zuzka nás svojou firmou trochu potrápila, pretože mala hotel. Ten sa snažila znázorniť kľúčmi od apartmánu a nikomu to zo začiatku nebolo jasné. Nakoniec svoju firmu prezentovala aj Ema, ktorá mala kaviareň, a Saška, ktorá nám predstavila svoje krajčírstvo.

Keď spolužiaci uhádli, o akú spoločnosť ide, každý z nás doplnil svoje predvádzanie aj o verbálnu charakteristiku a pridal aj poslanie spoločnosti a svoju víziu. Všetkým sa to veľmi páčilo a odchádzali sme odtiaľ s novými zážitkami, fotkami a hlavne s dobrou náladou.

Touto prezentáciou sme ukončili vyučovanie odborného výcviku v tomto školskom roku. Predchádzalo jej niekoľko iných podujatí, napr. súťaž Horúce kreslo, vianočná rozprávka o Mrázikovi alebo program pre deti z detského domova, ktorým sme zahrali rozprávku O Červenej Karkulke. Všetko to bolo orientované do oblasti mobilných operátorov, ktorú študujeme, a toto všetkým podujatiam dodalo profesionalitu, ale aj moderný trend a mnoho vtipných situácií.

Sme radi, že sme si vybrali práve tento študijný odbor a že rôznymi kreatívnymi spôsobmi máme možnosť prezentovať získané vedomosti a zručnosti. Ďakujeme hlavne našej pani majsterke Bc. Vlaste Vilhanovej za vedomosti, ktoré nám pomohla nadobudnúť, a možnosti prezentovať ich týmito cestami.

 

Autorky: Majka Šipulová a Simona Mesarkinová z I. E

Foto: Majka Šipulová, I. E

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
20.07.2018
a meniny má Ilja
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.