Návšteva poštového múzea

Aj tento školský rok žiaci I. E triedy, odbor KMP, navštívili Poštové múzeum v Banskej Bystrici. Cieľom exkurzie bolo spoznať históriu poštovníctva prostredníctvom zbierkových predmetov, ktoré sa používali na poštách v minulosti.

Vo filatelistickej časti expozície si pozreli všetky známky a výtvarné návrhy slovenských poštových známok. Múzeum má zriadenú tzv. Detskú poštu, kde si žiaci pozreli film o vzniku Slovenskej pošty, vyberaní a distribúcii zásielok. V rámci krátkodobých výstav mali žiaci možnosť pozrieť si výstavu  s názvom Pocta obetiam holokaustu.

Návštevou múzea Slovenskej pošty si žiaci upevnili učivo Vznik a vývoj pošty.

Autorka článku a foto: Mgr. Ľudmila Weissová

18.11.2017