Študijne oddelenie: 048/4341 222
Návšteva poštového múzea

Návšteva poštového múzea

Aj tento školský rok žiaci I. E triedy, odbor KMP, navštívili Poštové múzeum v Banskej Bystrici. Cieľom exkurzie bolo spoznať históriu poštovníctva prostredníctvom zbierkových predmetov, ktoré sa používali na poštách v minulosti.

Vo filatelistickej časti expozície si pozreli všetky známky a výtvarné návrhy slovenských poštových známok. Múzeum má zriadenú tzv. Detskú poštu, kde si žiaci pozreli film o vzniku Slovenskej pošty, vyberaní a distribúcii zásielok. V rámci krátkodobých výstav mali žiaci možnosť pozrieť si výstavu  s názvom Pocta obetiam holokaustu.

Návštevou múzea Slovenskej pošty si žiaci upevnili učivo Vznik a vývoj pošty.

Autorka článku a foto: Mgr. Ľudmila Weissová

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
24.10.2018
a meniny má Kvetoslava
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.