Študijne oddelenie: 048/4341 222
Exkurzia – veľtrh vysokých škôl GAUDEAMUS

Exkurzia – veľtrh vysokých škôl GAUDEAMUS

Dňa 28. 9. 2017 sa štvrtáci našej školy zúčastnili exkurzie s názvom Gaudeamus, ktorá bola zameraná na výber jednotlivých vysokých škôl a iných možností pomaturitného štúdia.

Na výstavisko sme prišli práve včas. Prednášku začala Žilinská univerzita. O túto univerzitu je v radách našich študentov vždy veľký záujem. Potom žiaci dostali na výstavisku rozchod a sami si mohli zistiť informácie v konkrétnych stánkoch jednotlivých vysokých škôl. Mnohí využili aj služby kariérneho poradenstva, kde si mohli spraviť testy profesijnej orientácie.

Učitelia, ale aj študenti vysokých škôl boli veľmi milí, našim žiakom trpezlivo odpovedali na každú otázku a rozdali im rôzne propagačné materiály. Svoje štúdium prezentovali na výstave nielen školy zo Slovenska, ale aj z Česka, Dánska, Švédska a Veľkej Británie. Žiakov, ako každý rok, najviac zaujalo štúdium v Dánsku. Láka ich hlavne spôsob štúdia, možnosť privyrobiť si priamo v praxi v rámci štúdia na škole, ako aj to, že štúdium je bezplatné.

Žiaci sa, samozrejme, rozhodovali aj podľa odborov. Pracovníkov marketingu a poštových manipulantov zaujali školy ekonomického a marketingového zamerania. Najviac sa im pozdávalo štúdium manažmentu na Prešovskej univerzite. Grafici uprednostňovali školy v Českej republike zamerané na dizajn a grafiku, mechanikov počítačových sietí a technikov lákali hlavne školy s IT odbormi.

Naši štvrtáci odchádzali z Nitry plní nových informácií. Niektorí sa už dokonca rozhodli a iným táto exkurzia nasadila chrobáka do hlavy. Držíme im všetkým palce, aby ich konečné rozhodnutia boli pre nich tie najlepšie.

Autorka článku: Ing. Katarína Rusnáková

Autorka fotiek: Dominika Neuschlová IV. A

 

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
24.10.2018
a meniny má Kvetoslava
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.