Hlavné spracovateľské stredisko vo Zvolene

Dňa 25. 10. 2017 sa žiaci II. E(odbor KMP) zúčastnili exkurzie v Hlavnom spracovateľskom stredisku vo Zvolene.

Hlavné spracovateľské strediská zabezpečujú spracovanie zásielok pre dodávacie pošty pridelené do ich pôsobnosti a zabezpečujú prepravu v styku s pridelenými oblastnými spracovateľskými strediskami, resp. poštami a ostatnými hlavnými spracovateľskými strediskami

Žiaci sa dozvedeli, ako sa spracovávajú zásielky, ako sa využíva informačný systém LOGIS na výpravu zásielok, vyskúšali si dokonca aj viazanie zásielok do zväzkov. Pozreli si triediacu linku na balíky a výpravu zásielok v kartovacom oddelení.

Návšteva HSS pomohla žiakom formou názorných ukážok lepšie pochopiť preberané učivo.

Autorka článku a foto: Mgr. Ľudmila Weissová

18.11.2017