Spoznávanie distribúcie v Spoločnosti Geis SK, s. r. o.

Spoznávať distribučné cesty sme sa vybrali aj do  spoločnosti Geis Global Logistics  vo Zvolene. Exkurzia začala nastúpením do autobusu a následnou cestou do Zvolena, kde má spoločnosť sídlo. Hoci bola cesta od zastávky po spoločnosť Geis celkom náročná a niekoľkých  z nás celkom vyčerpala, stálo to za to. Po príchode nás milo uvítala Ing. Monika Švecová a v krátkosti nám predstavila poslanie spoločnosti. Neskôr sme sa hlbšie ponorili do jej histórie.  V súčasnosti sa spoločnosť Geis venuje preprave malých aj veľkých zásielok. Spoločnosť má sídlo vo Zvolene, no na Slovensku má   až osem  pobočiek.  Sú si vedomí vysokej konkurencie, a preto si prvenstvo na doručovateľskom trhu udržiavajú nielen profesionálnymi službami, ale aj sponzoringom nadácie pre choré deti, podporou študentov a, samozrejme, podporou zvolenských hokejistov. O rodinnom charaktere firmy svedčí aj organizácia aktivít pre zamestnancov a ich deti napr. športový deň.  O tom, že spoločnosť prosperuje stále viac, svedčí aj fakt, že počet zamestnancov každoročne narastá.  Na záver  sme sa dozvedeli o možnosti brigády a nasledovalo milé prekvapenie, ktoré nás všetkých potešilo. Tí šikovnejší mali možnosť vyhrať balíček,  v ktorom bolo tričko spoločnosti, ale aj veľa sladkých prekvapení. Darčekovú tašku dostali len tí, ktorí vedeli správne odpovedať na otázky o spoločnosti. Nevyhrali sme síce všetci, no spolužiaci sa  so všetkými  podelili. Nasledovala krátka prehliadka všetkých prevádzok a oddelení.  Mali sme možnosť nahliadnuť aj do zákazníckeho centra. Zákaznícke centrum bola časť, ktorá vyzerala úplne ako z amerického filmu. Práca v kancelárii je asi snom väčšiny z nás,  no sami sme sa presvedčili, že je to obrovská zodpovednosť. Posledná časť exkurzie bola návšteva skladu, kde nás všetkých zaujali valčekové trate, ale aj automaty na občerstvenie. Exkurziu sme si veľmi užili najmä vďaka milému prístupu zamestnancov Geisu. Chceme veľmi pekne poďakovať za čas, ktorý nám venovali a dúfame, že sa ešte niekedy uvidíme, či už na ďalšej exkurzii, alebo na brigáde. Nasledovala už len cesta domov. Z exkurzie sme si odniesli mnoho nových vedomosti o spoločnosti a ešte väčšie množstvo  zážitkov.

Autorka: Simona Mesarkinová, II. E

Foto: Mária Šipulová, II. E