PLAVECKÝ KURZ

Začiatok septembra 2018 patril tradične plaveckým kurzom. Zúčastnili sa ho žiaci 2. ročníkov, konkrétne triedy II.C a II.D, a to v dvoch turnusoch. Prvý kurz sme absolvovali druhý septembrový týždeň 10. 9. 2018 - 14. 9. 2018 s 21 žiakmi II. C triedy. Druhý kurz nasledoval hneď ďalší týždeň v termíne od 17. 9. 2018 - 21. 9. 2018 pod vedením Mgr. K. Raganovej, Mgr. A. Barusa a Mgr. T. Trudiča, PhD.

Na praktický plavecký výcvik sme využívali termálne kúpalisko THERMAL CORVINUS Veľký Meder.  Žiaci si užili veľa zábavy na tobogáne, príjemné chvíle strávili  vo vírivých bazénoch, pri plážovom futbale i plážovom volejbale. Pre svoje zdravie a zvýšenie fyzickej zdatnosti  využívali 25 a 50 metrový plavecký bazén. Na svoje si prišli aj neplavci, o ktorých sa momentálne dá rozprávať ako o začínajúcich plavcoch.

Kurz splnil svoje spoločenské i odborné kritériá a všetci účastníci prejavili verbálnym spôsobom svoju spokojnosť. Môžeme konštatovať, že kurz splnil svoj účel, o čom svedčia kladné ohlasy žiakov oboch tried.

Autorka článku: Mgr. K. Raganová

Foto: Mgr. K. Raganová