Študijne oddelenie: 048/4341 222
Workshop vysokých teplôt

Workshop vysokých teplôt

Žiaci odboru grafik digitálnych médií sa na pozvanie zúčastnili workshopu, ktorý prebiehal na Katedre sochárstva Akadémie umení v Banskej Bystrici v dňoch 20. – 30. septembra 2018. Workshop je medzinárodný a študenti majú možnosť vyskúšať si techniku liatia do kovu a vypaľovania keramiky na japonský spôsob. Žiaci, ktorí sa prihlásili, vo svojom voľnom čase modelovali z hliny a v priestoroch akadémie vypaľovali tradične drevom v postavenej šamotovej peci. Keramiku RAKU finalizovali s použitím rôznych prírodných materiálov. Dvaja zo žiakov vytvorili aj polystyrénové objekty na liatie do kovu. Následne sa zúčastnili akcie odpichu vysokej pece a liatia roztaveného kovu do foriem. Výsledné práce sa nestratili v konkurencii vysokoškolských študentov a žiaci získali zaujímavé skúsenosti a zážitky. Ich zodpovedný prístup a tvorivosť boli dôvodom ponuky ďalšej spolupráce na aktivitách katedry.

Zúčastnené žiačky a žiaci: Natália Laubertová II.A, Paulína Vörösmartyová II.B, Michaela Živická a Katarína Valušiaková III. B, Jakub Ďurian a Viktor Domin III. A, Katarína Žiaková, Daniel Brezáni a Viliam Srnka IV. A.

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
16.12.2018
a meniny má Albína
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.