Workshop vysokých teplôt

Žiaci odboru grafik digitálnych médií sa na pozvanie zúčastnili workshopu, ktorý prebiehal na Katedre sochárstva Akadémie umení v Banskej Bystrici v dňoch 20. – 30. septembra 2018. Workshop je medzinárodný a študenti majú možnosť vyskúšať si techniku liatia do kovu a vypaľovania keramiky na japonský spôsob. Žiaci, ktorí sa prihlásili, vo svojom voľnom čase modelovali z hliny a v priestoroch akadémie vypaľovali tradične drevom v postavenej šamotovej peci. Keramiku RAKU finalizovali s použitím rôznych prírodných materiálov. Dvaja zo žiakov vytvorili aj polystyrénové objekty na liatie do kovu. Následne sa zúčastnili akcie odpichu vysokej pece a liatia roztaveného kovu do foriem. Výsledné práce sa nestratili v konkurencii vysokoškolských študentov a žiaci získali zaujímavé skúsenosti a zážitky. Ich zodpovedný prístup a tvorivosť boli dôvodom ponuky ďalšej spolupráce na aktivitách katedry.

Zúčastnené žiačky a žiaci: Natália Laubertová II.A, Paulína Vörösmartyová II.B, Michaela Živická a Katarína Valušiaková III. B, Jakub Ďurian a Viktor Domin III. A, Katarína Žiaková, Daniel Brezáni a Viliam Srnka IV. A.

16.12.2018
a meniny má Albína