Študijne oddelenie: 048/4341 222
Google pozná každé zadané heslo k Wi-Fi cez zariadenia so systémom Android

Google pozná každé zadané heslo k Wi-Fi cez zariadenia so systémom Android

 

Je tu jedna znepokojujúca správa. Publikovaná bola v sobotu a hovorí, že Google uchováva záznam o každom jednom hesle do Wi-Fi siete, na ktorú ste sa niekedy pripojili cez zariadenia so systémom Android. Podľa správy sa nejedná o heslo, ktoré by vedeli využiť ľudia. No nie je nič príjemné vedieť, že moje heslo je uložené niekde na serveri v Mountain View.

Android telefóny heslá zasielajú na Google servery od verzie Androidu 2.2. Vzhľadom k tomu, že sa táto vec pravdepodobne týka väčšiny užívateľov Androidu, poďme si povedať ako zálohovaniu zabrániť u dvoch najpopulárnejších značkách telefónov. U modelov od spoločnosti HTC zálohovanie vypnete cez možnosť “Zálohovať moje nastavenia”. Pri Samsung zariadeniach je to podobné a položka sa nazýva “Zálohovať moje údaje”. Od verzie Androidu 4.2 sa toto zálohovanie uvádza už v nastaveniach. Konkrétne pod názvom “Zálohovať a obnoviť”, kde je položka “Zálohovať moje údaje”. Keď túto položku odznačíte, vyhodí Vám upozornenie, či chcete naozaj zastaviť zálohovanie Wi-Fi sietí, záložiek a ďalších nastavení na serveroch Google.

Screenshot_2013-09-18-18-37-33Screenshot_2013-09-18-18-37-41Screenshot_2013-09-18-18-37-49 Nemyslite si však, že zálohované sú len heslá Vašich súkromných Wi-Fi sietí. Hovoríme o každej jednej sieti na ktorú ste boli prihlásený, vrátane siete v McDonalde dole na ulici alebo siete Vášho obľúbeného obchodného centra. Tieto citlivé údaje môžu byť použité ak by si ich príslušné orgány od Google vyžiadali. Internetový gigant vysvetľuje zálohovanie hesiel uľahčeným prístupom do siete pri kúpe nového zariadenia. To znamená, že keď sa s novým Android zariadením prihlásite na svoj účet, malo by Vás automaticky prihlásiť aj na Vašu Wi-Fi sieť bez toho, aby ste zadali jej heslo. Čo si o tom myslíte vy?

 

Zdroj: vosveteit.sk

 
 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
15.10.2018
a meniny má Terézia
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.