Google pozná každé zadané heslo k Wi-Fi cez zariadenia so systémom Android

Je tu jedna znepokojujúca správa. Publikovaná bola v sobotu a hovorí, že Google uchováva záznam o každom jednom hesle do Wi-Fi siete, na ktorú ste sa niekedy pripojili cez zariadenia so systémom Android. Podľa správy sa nejedná o heslo, ktoré by vedeli využiť ľudia. No nie je nič príjemné vedieť, že moje heslo je uložené niekde na serveri v Mountain View.

Android telefóny heslá zasielajú na Google servery od verzie Androidu 2.2. Vzhľadom k tomu, že sa táto vec pravdepodobne týka väčšiny užívateľov Androidu, poďme si povedať ako zálohovaniu zabrániť u dvoch najpopulárnejších značkách telefónov. U modelov od spoločnosti HTC zálohovanie vypnete cez možnosť “Zálohovať moje nastavenia”. Pri Samsung zariadeniach je to podobné a položka sa nazýva “Zálohovať moje údaje”. Od verzie Androidu 4.2 sa toto zálohovanie uvádza už v nastaveniach. Konkrétne pod názvom “Zálohovať a obnoviť”, kde je položka “Zálohovať moje údaje”. Keď túto položku odznačíte, vyhodí Vám upozornenie, či chcete naozaj zastaviť zálohovanie Wi-Fi sietí, záložiek a ďalších nastavení na serveroch Google.

Screenshot_2013-09-18-18-37-33Screenshot_2013-09-18-18-37-41Screenshot_2013-09-18-18-37-49 Nemyslite si však, že zálohované sú len heslá Vašich súkromných Wi-Fi sietí. Hovoríme o každej jednej sieti na ktorú ste boli prihlásený, vrátane siete v McDonalde dole na ulici alebo siete Vášho obľúbeného obchodného centra. Tieto citlivé údaje môžu byť použité ak by si ich príslušné orgány od Google vyžiadali. Internetový gigant vysvetľuje zálohovanie hesiel uľahčeným prístupom do siete pri kúpe nového zariadenia. To znamená, že keď sa s novým Android zariadením prihlásite na svoj účet, malo by Vás automaticky prihlásiť aj na Vašu Wi-Fi sieť bez toho, aby ste zadali jej heslo. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: vosveteit.sk

21.02.2018