14. december 2016
Zverejnené v GDM Blog

Ak máte radi umenie, no zároveň sa počas návštevy v múzeu cítite medzi všetkými tými dielami stratení, môžeme vás uistiť, že ani zďaleka nie ste sami. Moderné umenie môže byť pre mnohých z nás mätúce.

Tento krásny obrázkový komix od Johna Atkinsona z Wrong Hands nám však celkom jednoducho vysvetlí rozdiely medzi štýlmi moderného umenia. Ide predovšetkým o srandu, avšak v skutočnosti nie sú mnohé interpretácie až tak ďaleko od pravdy.

23. november 2016
Zverejnené v GDM Blog

Pri našich občasných rozhovoroch s fotografmi sme zvykli spovedať o čosi starších umelcov. Jozef však zaujme nielen svojimi fotografiami, ale aj vekom. V dobe, kedy sa mladá generácia uchyľuje k tráveniu času s elektronikou všetkých druhov, sa ešte stále nájde niekto, kto si zoberie stan, fotoaparát a vydá sa napríklad na vrcholky prekrásnych slovenských hôr. Okrem série skvelých "amatérskych" snímok si môžete s týmto začínajúcim umelcom vychutnať aj kratší rozhovor. Sledujte ho aj na Facebooku či Instagrame.

21. september 2016
Zverejnené v GDM Blog

15 rôznorodých ,,pikošiek"  z filmového sveta.

02. september 2016
Zverejnené v GDM Blog

14 kreatívnych obalov na produkty, ktoré sa predávajú skoro samé.

Nechajte sa inšpirovať.

02. september 2016
Zverejnené v GDM Blog

Grafika a dizajn sú neoddeliteľnou súčasťou produktu. V týchto prípadoch sa grafikom podarili naozaj úprimné obaly k produktom.

21. marec 2016
Zverejnené v GDM Blog

Ikonický vzhľad plechoviek RedBullu, krabičiek Durexu či snáď všetkými obľúbenej Nutelly by len poťažne prechádzal v budúcnosti nejakými drastickými zmenami, respektíve určite nie takými, po ktorých sa balenie zmenilo v jednoduchý obal s decentným nápisom. Na druhú stranu, nie v každom prípade výsledok zamrzí a priznáme sa, že taký RedBull či batérie Duracell by sa bezproblémov uchytili aj v novom kabáte, minimálne v dobe, v ktorej majú podchytený trh snáď v každej krajine a stali sa tak akýmsi štandardom.

18. marec 2016
Zverejnené v GDM Blog

Na to, aby si v dnešnej dobe navrhol nejakú obstojnú grafiku, stále potrebuješ vkus, cit a nejaké tie zručnosti aj čo sa týka práce s počítačom, avšak v porovnaní s minulosťou je to určite o podstatný kus jednoduchšie. Môže za to obrovský technologický posun, najmä vynález počítača a jeho využitie v tomto odvetví. Kým vec, ktorú dnes považujeme za tradičnú súčasť každej domácnosti neexistovala, museli si vtedajší návrhári poradiť s pomocou iných nástrojov a pri práci tak využívali napríklad skalpely či rôzne šablóny. Grafický dizajn si vyžadoval extrémnu precíznosť a trpezlivosť. Samozrejme, netvrdíme, že dnes si už tieto prvky nevyžaduje, ale pred niekoľkými desaťročiami boli potrebné v oveľa väčšom merite.

12. október 2015
Zverejnené v GDM Blog

O tom, že krajina vychádzajúceho slnka je v niektorých aspektoch úplne na inej úrovni ako zvyšok sveta, vás dnes presvedčí aj pohľad na stavbu v okolí Nagana. é.

13.12.2017
a meniny má Lucia