Samouk fotí nočné fotografie s úžasnou atmosférou

Fínsky fotograf Mikko Lagerstedt je fotograf samouk. Pri pohľade na obrázky, ktoré zachytáva, by ste si však mohli myslieť, že je to plnohodnotný profesionál. Aj preto, že fotí najmä v noci, po tme. Každý predsa vie, že fotiť pekné a čisté zábery po tme vôbec nie je jednoduché.

“Raz po daždivom dni vyšlo slnko a v poliach začala rásť hustá hmla. Musel som sa zastaviť a sledovať túto krásnu chvíľu. Potom som si uvedomil, že chcem fotiť práve takého druhy okamihov,” spomína Mikko na svojich internetových stránkach.

Jeho záľuba v temnom atmosférickom fotografovaní má však aj iný pôvod. “Keď som mal 20 rokov, stratil som svojho najlepšieho priateľa. Rozhodne to ovplyvnilo moju prácu, aj to, ako vidím veci okolo seba.”

Adam Katz Sinding: Fotograf stojaci za mnohými Street Style zábermi, ktorými sa inšpiruje celý svet (Rozhovor)

Tento príspevok sme objavili na stránkach Demilked, A+ a Bored Panda. Ak vás zaujal, inšpiroval alebo pobavil, môžete ho poslať ďalej.. nájsť, zdieľať a inšpirovať.

facebook.com/Photography-Mikko-Lagerstedt
instagram.com/mikkolagerstedt