Študijne oddelenie: 048/4341 222
Kým neboli počítače, grafický dizajn bol naozaj zložitou a precíznou prácou. Takto nejak to vyzeralo

Kým neboli počítače, grafický dizajn bol naozaj zložitou a precíznou prácou. Takto nejak to vyzeralo

 

Na to, aby si v dnešnej dobe navrhol nejakú obstojnú grafiku, stále potrebuješ vkus, cit a nejaké tie zručnosti aj čo sa týka práce s počítačom, avšak v porovnaní s minulosťou je to určite o podstatný kus jednoduchšie. Môže za to obrovský technologický posun, najmä vynález počítača a jeho využitie v tomto odvetví. Kým vec, ktorú dnes považujeme za tradičnú súčasť každej domácnosti neexistovala, museli si vtedajší návrhári poradiť s pomocou iných nástrojov a pri práci tak využívali napríklad skalpely či rôzne šablóny. Grafický dizajn si vyžadoval extrémnu precíznosť a trpezlivosť. Samozrejme, netvrdíme, že dnes si už tieto prvky nevyžaduje, ale pred niekoľkými desaťročiami boli potrebné v oveľa väčšom merite.

 

 

 

Prečo tomu tak bolo, ti dobre vysvetlí upútavka na dokumentárny film Graphic Means, ktorého cieľom je zachytiť vývoj a spôsob práce v grafickom dizajne počas 40 rokov, začínajúc v 50. rokoch minulého storočia a končiac v 90. rokoch. Vizuály nás obklopujú všade a pozrieť sa na ich evolúciu je extrémne zaujímavé. Spomínaná snímka je aktuálne v posledných procesoch dokončovania, no ty si zatiaľ pozri spomínanú ukážku.

 

 

Zdroj: http://refresher.sk/

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
15.12.2018
a meniny má Ivica
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.