Ako by to vyzeralo, keby najznámejšie značky výrazne zjednodušili dizajn svojich produktov?

Ikonický vzhľad plechoviek RedBullu, krabičiek Durexu či snáď všetkými obľúbenej Nutelly by len poťažne prechádzal v budúcnosti nejakými drastickými zmenami, respektíve určite nie takými, po ktorých sa balenie zmenilo v jednoduchý obal s decentným nápisom. Na druhú stranu, nie v každom prípade výsledok zamrzí a priznáme sa, že taký RedBull či batérie Duracell by sa bezproblémov uchytili aj v novom kabáte, minimálne v dobe, v ktorej majú podchytený trh snáď v každej krajine a stali sa tak akýmsi štandardom.

Sériu redizajnov si pripísal na konto grafik z Istanbulu, Mehmet Gözetlik. Sériu trefne pomenoval Minimalism Effect in the Maximalist Market a do parády si vzal okrem iného produkty ako Pringles, Vanish alebo starý známy Nesquik. Cieľom bolo získať pohľad na zmenu vzhľadu, respektíve maximálne možnosti pri odstraňovaní jednotlivých prvkov a zároveň zachovaní brandingu spoločnosti. Napriek tomu, že pri niektorých produktoch sa Gözetlik predsa len odklonil od spomínaného brandingu (zmena písma a odstránenie prvkov pri minerálnej vode Evian), mu nemožno odoprieť talent, ktorý ho okrem iného dostal do povedomia po celom svete. Ktorá z jeho prác sa vám pozdáva najviac?

Zdroj: http://refresher.sk/

17.10.2017