warning

JLIB_USER_ERROR_UNABLE_TO_LOAD_USER

Sample image

Do filmového projektu Red Bull Film Your Ride sa zapojilo 385 akčných videí. Udeľovanie cien Red Bull Film Your Ride Awards sa uskutočnilo v stredu 20. novembra o 21:00 h v klube LOFT! V Bratislave.

Filmový projekt Red Bull Film Your Ride hľadá najlepšie akčné videá s hlavným elementom JAZDA. Od júna do októbra točili, strihali, farbili profesionálne produkcie i amatérski filmári svoje krátke videá, ktoré prezentovali na platforme www.redbull.sk/filmyourride. Za 139 dní sa do súťaže prihlásilo neuveriteľných 385 videí, ktoré poslali kameramanskí šamani zo Slovenska i Čiech.

Okrem klasických lyžiarskych, snowboard, skate a surfových pohyblivých obrázkov aj skvelé kúsky ohybných freerunnerov, extrémnych kajakárov, zablatených motokrosárov, či kopec wakeboardingových editov, ale aj menej známe extrémne športy ako freeboarding, speedflying, či slackline.

rollin the good times 2. /2012-2013/ from visualreact on Vimeo.

V krátkych akčných videách účinkujú aj známi športovci ako Petr Pilník (freestyle motokros), Filip Polc (horský bike), či Zuzka Vráblová (wakeskate), ale aj špička mladej slovenskej skate, bike a snowboardovej scény.

Víťazov v piatich kategóriách - Best Canon Creativity, Best Cut, Best Postproduction, Holy Shit a celkového víťaza Best Video vyberá odborná porota zložená z osobností z oblasti filmu a športu. Legendárna snowboardistka Jana Šeďová stála pri zrode projektu Red Bull Film Your Ride v roku 2006 a sama sa podieľala na edite prvých slovenských snowboard videí. Horský cyklista Filip Polc má za sebou počin nevídaný, keď jeho POV video (point of view) z Bolívie dosiahlo vyše dva milióny zhliadnutí. Hodnotí uznávaný autor outdoorových filmov Pavol Barabáš, ale aj víťaz Creative Award Red Bull Film Your Ride z roku 2007 a študent madridskej filmovej školy Michal Babinec.

Ďalší dvaja porotcovia pochádzajú z dielne najlepšieho scénového webu boardlife.sk. - kreatívny fotograf Mat Rendek a šéfredaktor Kristián Tomančík. Sedmičku dopĺňa enfant-terrible vizuálnych efektov, momentálne pôsobiaci v Paríži, Pepe Ehrenberger. Nie je dôležité mať nadupanú techniku, ale zaujať vtipným scenárom, zaujímavou prácou s kamerou, netradičnou lokalitou, strihom alebo efektmi. Hodnotí sa kreativita, nápad a jeho realizácia.

Zdroj: http://shiz.sk

19.08.2017