Varovanie

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 42

Sample image

Sony World Photography Awards je uznávané ako popredné svetové ocenenie. Súťaž funguje od roku 2008 a je určená na podporu fotografickej kultúry.

Cieľom tohoto podujatia je objavovať nové talenty, či už práve začínate, alebo ste profesionálny fotograf. V súťaži určenej pre amatérov je 10 kategórií a finalisti teraz budú bojovať o celkové víťazstvo. V súťaži mladých (19 a menej rokov) sú kategórie tri. Každý z víťazov v danej kategórii obdrží fotoaparát Sony a6000. Okrem toho budú snímky 1. až 18. mája vystavené v Somerset House v Londýne a taktiež budú zverejnené v Sony World Photograpy Awards book. Títo finalisti budú súťažiť o celkový titul fotograf roka a odmenu 5000 dolárov. Víťaz bude vyhlásený na slávnostnom ceremoniále v Londýne 30. apríla.

Finalisti amatérskej súťaže sú:

Architektúra: Holger Schmidtke

Umenie a kultúra: Valerie Prudon

Rozšírené: Kylli Sparre

Nízka hladina osvetlenia: Vlad Eftenie

Život vo voľnej prírode: Gert van den Bosch

Panorámy: Ivan Pedretti

Ľudia: Arup Ghosh

Úsmev: Alpay Erdem

Zlomok sekundy: Hairul Azizi Harun

Cestovanie: Li Chen

Finalisti súťaže mladých sú: