warning

JLIB_USER_ERROR_UNABLE_TO_LOAD_USER

Sample image

Microsoft priblížil počas Nvidia eventu dve nové verzie Direct X a to DX11.3 a DX12.  Kde DX12 vieme, že bude low level API so zníženým overheadom na procesore, ale čo je potom DX11.3?  Je to medzistupeň medzi DX11 a DX12, kde časť funkcii posunú do 11.3 a to hlavne preto, že DX12 bude zložitejší na programovanie, DX11.3 bude oproti tomu jednoduchý systém. Nová verzia DX11 nebude však znižovať overhead na procesore, ale umožní zrýchliť niektoré grafické procesy.  Konkrétne nové funkcie budú:

• Ordered rasterizer View
  • Typed Unordered Access Views Load
  • Volume Tiled Resources
  • Conservative grid

Konkrétne Ordered view, umožní nastaviť postupnosť renderovania pri renderovaní a vypustiť tak procesor.

Typed UAV load umožní viacerým GPU threadom prístup k rovnakým dátam bez vytvorenia konfliktov, teraz aj bez zátaže procesora.

Volume Tiled Resources je prakticky obdoba megatexturingu od Carmacka, kde na obrázok nemusíte použiť 1.6GB textúr, ale s Tilovanými textúrami sa to zníži na 156MB.

Conservative Grid umožní presnejšie zachytávať okraje objektov a prepracovať ich do pixelov, detekovať kolízie a hlavne zlepší prácu z voxelmi.

DX11.3 a DX12 čakáme budúci rok. Prvú preview verziu DX12 uvidíme niekedy na jar, finálnu na jeseň.

Zdroj: http://sector.sk

18.08.2017