YouTube ide do ďalšieho levelu. Pribudla podpora pre 360 stupňové videá

Populárny video web dostal novú funkcionalitu, vďaka ktorej z nás spraví rovno účastníkov deja.

Pokiaľ si nestihol minuloročný náklad Tomorrowlandu, môžeš to teraz vďaka technológiám veľmi rýchlo napraviť. Teda aspoň virtuálne, keďže YouTube spúšťa dlho očakávanú podporu pre videá s 360 stupňovým pohľadom. Takáto vymoženosť nám tak pri podporovaných kúskoch umožní pohyb skrz aktuálne prehrávaný záznam, pričom už bude na nás, aký uhol pohľadu v danej scéne, prostredníctvom malého ovládača v ľavom hornom rohu a myšky, zvolíme. Jedinou podmienkou je, aby bol použitý buď desktopový Google Chrome alebo oficiálna Android aplikáciu YouTube. Medzi prvými videami s podporou, ktoré na youtube.com už teraz nájdeme, nechýba ani nespútaný open-air festival, adrenalínová jazda formulou F1 či fascinujúci let balónom. Novinka je určená predovšetkým pre čoraz-populárnejšie VR headsety. Zábavu si však nepochybne užijeme aj pri spomínanej appke. A nakoľko tá využíva asistenciu polohového senzora smartfónu, dokáže veľmi presne určiť, v akom uhle mobilné zariadenie práve držíš, na základe čoho následne prispôsobí i obraz pohľadu. Všetkých 6 názorných ukážok nájdeš TU.

Zdroj: http://refresher.sk/

18.08.2017