Filtrované položky podľa dátumu: marec 2016

Ikonický vzhľad plechoviek RedBullu, krabičiek Durexu či snáď všetkými obľúbenej Nutelly by len poťažne prechádzal v budúcnosti nejakými drastickými zmenami, respektíve určite nie takými, po ktorých sa balenie zmenilo v jednoduchý obal s decentným nápisom. Na druhú stranu, nie v každom prípade výsledok zamrzí a priznáme sa, že taký RedBull či batérie Duracell by sa bezproblémov uchytili aj v novom kabáte, minimálne v dobe, v ktorej majú podchytený trh snáď v každej krajine a stali sa tak akýmsi štandardom.

Zverejnené v GDM Blog

Na to, aby si v dnešnej dobe navrhol nejakú obstojnú grafiku, stále potrebuješ vkus, cit a nejaké tie zručnosti aj čo sa týka práce s počítačom, avšak v porovnaní s minulosťou je to určite o podstatný kus jednoduchšie. Môže za to obrovský technologický posun, najmä vynález počítača a jeho využitie v tomto odvetví. Kým vec, ktorú dnes považujeme za tradičnú súčasť každej domácnosti neexistovala, museli si vtedajší návrhári poradiť s pomocou iných nástrojov a pri práci tak využívali napríklad skalpely či rôzne šablóny. Grafický dizajn si vyžadoval extrémnu precíznosť a trpezlivosť. Samozrejme, netvrdíme, že dnes si už tieto prvky nevyžaduje, ale pred niekoľkými desaťročiami boli potrebné v oveľa väčšom merite.

Zverejnené v GDM Blog

Archív blogu GD a SP