08. február 2016
Zverejnené v Kam po škole

Spoločnosť Profesia vyhlásila výsledky ankety Najzamestnávateľ 2015. Ľudí na Slovensku oslovila spomedzi 87 firiem práve tá, ktorá má silnú značku, dlhodobú tradíciu a poskytuje zamestnancom pracovnú istotu a dobrý plat. Ktoré firmy sa ocitli v prvej desiatke? Slovákov zaujímajú najviac firmy v oblasti IT, obchodu a priemyslu. Kto sa stal Najzamestnávateľom v jednotlivých krajoch Slovenska?

11. január 2016
Zverejnené v Kam po škole

Milí štvrtáci, ak máte záujem o štúdium v Dánsku, nezabudnite, že ostávajú už len 3 týždne do poslania prihlášok a všetkých dokumentov. Bližšie informácie nájdete nižšie:

10. november 2015
Zverejnené v Kam po škole

Vážení uchádzači a vážené uchádzačky o štúdium na vysokej škole,

pozývame Vás na Deň otvorených dverí na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorý sa uskutoční dňa
11. novembra 2015 na fakultách UMB v čase od 9.00 do 16.00 hod.

Bližšie infomácie nájdete: https://www.umb.sk/kalendar-udalosti/den-otvorenych-dveri-na-umb-2015.html

03. november 2015
Zverejnené v Kam po škole

Nebojte sa pridať si do životopisu svoju fotografiu, personalista vás bude vnímať osobnejšie. Uistite sa však, že doň vkladáte vhodnú fotku. Prinášame vám príklady vhodných aj nevhodných fotografií do životopisu.

06. jún 2015
Zverejnené v Kam po škole

Väčšina z nás už nejaké pohovory má za sebou. Jedno je však isté, že aj pri piatom, šiestom ... pohovore, či chceme priznať, alebo nie, máme v žalúdku motýľa, v krku hrču a mysľou nám víri otázka:

Čo sa ma budú pýtať? Tu sú jedny z najčastejších otázok:

21. máj 2015
Zverejnené v Kam po škole

Životopis musí byť najmä prehľadný a pravdivý. Tu vám uvádzam príklad, ako by mal správny životopis vyzerať. Dobré je, keď tam doplníte aj fotku. Môžte sa inšpirovať.

17. apríl 2015
Zverejnené v Kam po škole

Pracovné ponuky môžete vyhľadávať cez rôzne stránky, napr. www.profesia.sk, www.kariera.sk, www.careerjet.sk, http://www.upsvar.sk/volne-pracovne-miesta.html?page_id=12925 alebo v regionálnej tlači ako napr. týždenník Pardon. Niekedy pomôže, ak sa idete informovať  aj osobne do rôznych firiem. Vtedy si nezabudnite so sebou zobrať žiadosť aj životopis.Výroba počítačových komponentov v ČR

26. november 2014
Zverejnené v Kam po škole

Vysokoškolské vzdelanie je kľúčové hlavne v prípadoch, kedy priamo súvisí s výkonom práce, ako napríklad v zdravotníctve, IT, farmácii a technike. Do špecifickej skupiny patrí napríklad oblasť IT, kde sa uprednostňujú uchádzači s praxou a bez vysokej školy pred absolventmi informatiky. Odlišnú kategóriu tvoria nemecké firmy, ktoré na pozície v oblasti manažmentu prijímajú len uchádzačov s vysokou školou.

26.06.2017
a meniny má Adriana