DPD má nové centrálne triediace stredisko v Žiline

Po takmer ročných prípravách a zvažovaní viacerých alternatív pristúpila kuriérska spoločnosť DPD k podpisu zmluvy na výstavbu nového centrálneho triediaceho strediska v Žiline. DPD a spoločnosť Erste Immorent Group podpísali zmluvu o vybudovaní nového centrálneho triediaceho strediska v blízkosti Hričovského letiska.

„Po zvážení viacerých verzií sa DPD rozhodlo pre lokalitu Hričovského Letiska, ktorá by mala priniesť úsporu v nákladoch a po dobudovaní diaľničného obchvatu Žiliny aj výrazné časové úspory pri doručovaní balíkov" povedal Peter Červeň, generálny riaditeľ DPD.

Táto kľúčová a svojím významom a veľkosťou najdôležitejšia investícia DPD SK bude slúžiť ako centrálne triediace stredisko pre celé Slovensko a rovnako aj ako vstupný a výstupný bod pre exportné a importné zásielky DPD. Paralelne bude plniť úlohu štandardnej pobočky DPD v žilinskom regióne. Celková výška investície presiahne v prvej fáze viac ako 5 miliónov EUR. V novom triediacom stredisku a pobočke nájde prácu v prvej fáze 29 stálych zamestnancov a 30 brigádnikov.

Projekt sa skladá z troch etáp. Prvá etapa by mala kapacitne postačovať na najbližších 10 -12 rokov. Projekt počíta v ďalších etapách s možnosťou rozšírenia o 30 - 40%, s týmto účelom je pripravená ďalšia časť pozemku. Centrálne prekladisko bude vybavené modernou triediacou linkou, triedenie balíkov bude monitorované kamerovým systémom, vstupy budú vybavené automatickým prevažovacím systémom. Triediaci systém umožňuje paralelné nakladanie prepravných kontajnerov na 24 smerov.

Zdroj: http://www.postovesluzby.sk

a meniny má Branislava