SPRÁVCA INTELIGENTNÝCH A DIGITÁLNYCH SYSTÉMOV 2571 K

Tu nájdete odpovede na často kladené otázky k odboru SIDS.

Ak ste odpoveď na Vašu otázku, ktorá by Vás zaujímala nenašli neváhajte nás kontaktovať telefonicky na študijné oddelenie: 048/4341 222 alebo  e-mailom: studijna.referentka@sos-it.sk.

SPÍSALI SME ODPOVEDE NA

Často kladené otázky

Čo je odborný výcvik a ako prebieha výučba na odbornom výcviku?
OVY je zamerané na nadobúdanie praktických zručností, čo je jedna z najdôležitejších oblastí v dnešnej dobe. Vyučovanie na OVY prebieha v dielňach, kde sú žiaci rozdelení do skupín po max. 10 žiakov. Žiaci chodia na OVY každý týždeň v rozsahu 1-2 dní po 6 alebo 7 vyučovacích hodín.
Chodia vaši žiaci z odboru SIDS na prax do firiem?
Áno naši žiaci chodia na prax aj do firiem, tento odbor je zaradený do duálneho vzdelávania. V rámci prvého a druhého ročníka chodia v období dvoch týždňov v máji na odbornú prax do firiem ktoré si nájdu sami, alebo ktoré im odporučíme my. V treťom a štvrtom ročníku chodia v rámci odborného výcviku celý školský rok do firmy.