SPRÁVCA INTELIGENTNÝCH A DIGITÁLNYCH SYSTÉMOV 2571 K

Žiak počas štúdia zvládne základy pre zameranie:

“Inteligentné siete”

Absolvent tejto špecializácie získa vedomosti a zručnosti pre realizáciu a prevádzku infraštruktúry pre digitálnu komunikáciu a poskytovanie cloudových služieb. Je schopný efektívne popísať skutočný stav a pokrok v implementácii služby. Pozná spôsoby a postupy konfigurácie sieťových komponentov pre bezpečný chod digitálnej siete. Absolvent tejto špecializácie vie vykonávať práce pri návrhu, spravovaní a diagnostikovaní inteligentných technológií. Vie programovať, konfigurovať a diagnostikovať zariadenia využívajúce IoT (Internet vecí), ktoré využije v praxi pri podpore Smart Home, Smart City, Smart Factory.
“Digitálny podnik”

Absolvent tejto špecializácie získa vedomosti a zručnosti, na základe ktorých bude schopný participovať pri návrhu a výbere optimálnych platforiem pre digitálny podnik, ktoré mu umožnia získať konkurenčnú výhodu na trhu. Bude schopný podporovať riadenie zmenových procesov a projektov v digitálnom veku formou agilných techník. Bude schopný preukázať tvorbu hodnotového reťazca s využitím digitálnych platforiem v podniku, podniku služieb alebo organizácii.

Zakladáme si na kvalite vzdelania

Žiak študijného odboru 2571 K správca inteligentných a digitálnych systémov si môže vybrať svoju špecializáciu z dvoch oblastí.

Prvá oblasť je zameraná na “Inteligentné siete”. Absolvent tejto špecializácie získa vedomosti a zručnosti pre realizáciu a prevádzku infraštruktúry pre digitálnu komunikáciu  a poskytovanie cloudových služieb. Je schopný efektívne popísať skutočný stav a pokrok v implementácii služby. Pozná spôsoby a postupy konfigurácie sieťových komponentov pre bezpečný chod digitálnej siete. Absolvent tejto špecializácie vie vykonávať práce pri návrhu, spravovaní a diagnostikovaní inteligentných technológií. Vie programovať, konfigurovať a diagnostikovať zariadenia využívajúce IoT (Internet vecí), ktoré využije v praxi pri podpore Smart Home,  Smart City, Smart Factory.

Druhá oblasť je zameraná na “Digitálny podnik”. Absolvent tejto špecializácie získa vedomosti a zručnosti, na základe ktorých bude schopný participovať pri návrhu a výbere optimálnych platforiem pre digitálny podnik, ktoré mu umožnia získať konkurenčnú výhodu na trhu. Bude schopný  podporovať riadenie zmenových procesov a projektov v digitálnom veku formou agilných  techník. Bude schopný preukázať tvorbu hodnotového reťazca s využitím digitálnych platforiem v podniku, podniku služieb alebo organizácii.

Študijný odbor 2571 K správca inteligentných a digitálnych systémov je určený tak pre priemyselné podniky ako aj prevádzky služieb, ktoré chcú alebo plánujú využívať rôznorodé digitálne technológie a tak transformovať svoje podnikanie a činnosť. Odbor  pripravuje absolventov na výkon povolaní interných konzultantov, integrátorov  pri navrhovaní riešení inteligentných  a digitálnych systémov pre digitálnu transformáciu, pri podpore návrhu hodnotového reťazca, pri organizovaní permanentnej zmeny vyvolanej potrebami digitalizácie.

Vzdelávanie v novom odbore bude realizované v systéme duálneho vzdelávania, a to v spolupráci s najväčšími zamestnávateľmi v oblasti IT ako napr. Slovanet, a.s. – ktorý je jedným z najväčších telekomunikačných operátorov na Slovensku. Poskytuje rozsiahle spektrum telekomunikačných služieb a kompletných riešení, vďaka ktorým aktívne pôsobí v rôznych segmentoch zákazníkov - od domácností a menších firiem, až po veľké korporácie. Možná spolupráca je aj s firmami T - Systems Slovakia, s.r.o., člen Košice IT Valey Associaton, tiež s Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o. – Divízia vo Zvolene vyvíja a vyrába integrované aktívne a pasívne bezpečnostné technológie, ako aj produkty, ktoré podporujú dynamiku vozidla a ešte môžeme spomenúť  firmu Synergon a.s. - je mladou, dynamicky sa rozvíjajúcou spoločnosťou pôsobiacou v oblasti informačných technológií. Zameriava sa na návrh infraštruktúry, virtualizáciu, návrh, správu a údržbu databázového prostredia, riešenie IT bezpečnosti.

• Návrhy, spravovaní a diagnostikovaní inteligentných technológií
  • Programovanie
  • Diagnostikovanie zariadení IoT
  • Programovanie zariadení IoT
  • Smart Home
  • Smart City
  • Smart Factory

Absolvent študijného odboru je kvalifikovaný pracovník schopný samostatne pracovať s modernými inteligentnými digitálnymi technológiami pre Industy 4.0.

Úspešný absolvent získa:
  • úplné stredné odborné vzdelanie,
  • maturitné vysvedčenie a výučný list.
Absolvent nájde uplatnenie v priemyselných podnikoch, v podnikoch služieb alebo v organizáciách pri navrhovaní riešení inteligentných a digitálnych systémov pre digitálnu transformáciu, pri integrácii digitálnych platforiem, pri zabezpečovaní prevádzky digitálnych platforiem v podniku, v podniku služieb alebo v organizácii.

Absolvent nájde uplatnenie v priemyselných podnikoch, podnikoch služieb alebo organizáciách pri :

• navrhovaní riešení inteligentných a digitálnych systémov pre digitálnu transformáciu,
  • integráciu digitálnych platforiem,
  • zabezpečovaní prevádzky digitálnych platforiem v podniku, podniku služieb alebo organizácii.

Za jednu z najdôležitejších častí štúdia považujeme reálnu prax

Za jednu z najdôležitejších častí štúdia považujeme reálnu prax v reálnych firmách pod odborným vedením skúsených zamestnancov. Našou predstavou je umožniť firmám v testovacom režime jedného roka vyskúšať si zručnosti a schopnosti žiakov IV ročníkov, ktorí by mohli byť v budúcnosti pre firmy prínosom.