Navštívili sme Centrum pre deti a rodiny Srdiečko

Budovanie vzťahov s verejnosťou alebo Public Relations bolo ďalšou časťou projektu pracovníkov marketingu z III. E triedy. Po dohode s manažérkou spoločnosti CBRE, s ktorou sme pri realizácii projektu spolupracovali, sme sa rozhodli pre Centrum pre deti a rodiny na Wolkerovej ulici v Banskej Bystrici. Okrem darčekov od spoločnosti CBRE sme o sponzorské darčeky požiadali aj spoločnosť Geis SK Zvolen, ktorá bola aj tentokrát veľmi štedrá. No príprava darčekov nebola našou jedinou úlohou. Hneď po vianočných prázdninách sme sa pustili aj do prípravy programu, propagačných materiálov, výroby videa, cez ktoré sa žiaci chceli deťom prihovoriť, do prípravy rekvizít do Valentínskeho  fotoateliéru, k napísaniu príhovoru, ale tiež do prípravy osobných darčekov.

V januári bolo teda na odbornom výcviku celkom rušno, no nakoniec sme všetko stihli. Žiaci si dokonca pripravili aj peknú pieseň a s veľkými očakávaniami sme sa vybrali za siedmimi dievčatkami a jedným chlapcom. Nielen oni, ale aj riaditeľ Centra pre deti a rodiny, Mgr. Lukáš Fukas a jeho kolegyne nás  vo štvrtok 1. februára 2024 netrpezlivo očakávali.  Žiaci, hoci mali všetko pripravené a „zmenežované“, vstupovali do budovy centra trochu neisto, pretože nevedeli celkom presne, čo ich tam čaká. Srdečné prijatie a šťastné a nedočkavé úsmevy detí však zbúrali všetky bariéry a na nasledujúce dve hodiny sa všetci stali  jedným bezprostredným kolektívom, tak ako si to želali vo svojom príhovore, z ktorého citujem: Je nám neskutočnou cťou byť tu dnes s vami. Dnes máme pred sebou jedinečnú príležitosť zdieľať spoločné chvíle, plné radosti, inšpirácie a zábavy. Každý z vás je vzácny, jedinečný kúsok skladačky, ktorý dnes spolu vytvoríme.  A dnes naozaj nejde len o udalosť, ale o spoločný zážitok plný pozitívnej energie.  Budeme sa hrať, zasmejeme sa a spoločne si to užijeme. Čaká nás nabitý program plný vedomostných, kreatívnych a vtipných aktivít - krátke predstavenie, jednoduchý kvíz, ale aj fotenie v ateliéri. Tak nech nám táto chvíľa pripomenie, že každý z nás má schopnosť vyžarovať svetlo do svojho okolia. A počas tejto krátkej doby, ktorú spolu strávime, si užite každý moment a ak vám dokážeme vyčariť úsmev na tvári  a zanechať vo vás peknú spomienku, budeme naozaj šťastní. Buďte hrdí na to, kým ste a pamätajte si, že každý z nás má možnosť ovplyvniť svet okolo seba.“

„Keď som prvýkrát počula slovo PR podujatie, nedokázala som si predstaviť, koľko práce a námahy sa za tým skrýva. Naši sponzori pre deti pripravili veľmi krásne a hodnotné darčeky ako napríklad spoločenské hry, prívesky, šálky, reproduktory a ešte oveľa viac. My sme sa namiesto sladkostí rozhodli pre detičky nakúpiť čaje, aj keď aj to sladké nemohlo chýbať. Čas rýchlo plynul a keď sme už mali zabezpečené takmer všetko,  prišla tá najťažšia časť, vymyslieť program pre deti všetkých vekových kategórií. Bola to pre nás veľká výzva, ale keď sme spojili hlavy dokopy, išlo nám to lepšie. Napísali sme krásny príhovor, nahrali krátke motivačné videjko a pripravili rôzne aktivity. Neskôr sme to už len cvičili a trénovali. A po tomto dlhom plánovaní a pripravovaní sme sa mohli konečne vybrať za našimi kamarátmi do centra. Všetci nás s úsmevom privítali. Mali sme trochu trému, ale keď sme zbadali detičky, stres a tréma z nás hneď opadli. Boli úžasne, vysmiate, kamarátske a rozumné. Boli sme šťastní, že sa im náš program páčil a všetci sa do neho  zapájali. Po programe sme mali pre nich pripravený ešte malý fotokútik, ktorý ocenili hlavne dievčatá. Keďže sa blíži Valentín, zvolili sme aj túto tematiku. Veľa srdiečok a veľa lásky...Deti nám potom ukázali aj ich detské izby a miesto, kde vyrastajú a sa pripravujú na svoj samostatný život. Toto podujatie mi dalo veľa skúsenosti a vedomostí nielen v oblasti odborných zručností, ale  aj v mojom vnútornom rozvoji. Veľakrát počas podujatia som mala slzy na krajíčku. Detičky mi ukázali, že nikdy nie je tak zle, ako to možno vypadá. Vidieť ich usmiate tváre a tú iskru v očiach aj napriek tomu, ako im to osud všetko zariadil, je pre mňa veľmi obdivuhodné. Všetky sú mi veľkým vzorom a nikdy na toto stretnutie s nimi nezabudnem. Som šťastná, že môžeme robiť aj takéto aktivity a pomáhať tam, kde treba. Ďakujem!“
A toto pekné vyznanie Emy Vrábľovej na záver asi ani netreba komentovať.

Autor: Bc. Vlasta Vilhanová

Foto: Zuzana Lišuchová