Prednáška Cesta ku zdraviu

Dňa 28. 9. 2023 sme mali v rámci hodiny telesnej a športovej výchovy veľmi zaujímavú prednášku  CESTA KU ZDRAVIU. Prednáška bola zameraná na stravu a výživu ako základ zdravej bunky v organizme, na zdravé stravovanie bežných ľudí a športovcov. Tiež sa porovnávalo stravovanie vo svete a na Slovensku. Prednášku prezentoval PaedDr. JÁN VALUŠKA – poradca pre výživu a kondičný tréner bežeckého lyžovania, účastník piatich olympiád a dlhoročný tréner víťazky svetového pohára v bežeckom lyžovaní Aleny Procházkovej. Prednáška našich žiakov zaujala natoľko, že sme dohodli ďalší termín stretnutia. ?

Autor článku a foto: Mgr. Kristína Raganová