Exkurzia – Poštové múzeum

V pondelok sme boli na návšteve Poštového múzea. Všetci sme sa veľmi tešili.  Zopakovali sme si tam vedomosti z histórie poštovníctva a dozvedeli sme sa aj niečo navyše. Chalanom sa páčila hlavne historická technika, mňa zas zaujali spôsoby tlačenia známok. Poprezerali sme si aj galériu poštových známok a dozvedeli sme sa postupy, ako sa určuje hodnota zberateľských kusov.

Tešili sme sa aj na to, že si obzrieme budovu Celoslovenského riaditeľstva pôšt, keďže múzeum sa  nachádza pri nej. Keďže študujeme klientskeho manažéra pošty, možno aj my raz budeme pracovať v budove Celoslovenského riaditeľstva.

Autori: Bianka Brázová I. E