Štátna vedecká knižnica

Prvý októbrový týždeň bol venovaný knižniciam, krajinám a kultúram. Po troch rokoch „kovidovej“ pauzy prváci konečne navštívili Štátnu vedeckú knižnicu v Banskej Bystrici. V knižnici boli oboznámení s jej službami (výpožička a vrátenie kníh, online katalóg, možnosť prenajatia „študentských boxov“), dokonca si každý mohol prehliadnuť bábky či rôzne hudobné nástroje, ktoré nikdy ešte nevideli . Okrem služieb ŠVK sa žiaci v rámci Európskeho dňa jazykov zúčastnili zaujímavého kvízu, ktorý preveril ich vedomosti o rôznych zahraničných kultúrach – žiak s najvyšším počtom bodov mohol získať drobnosti z ŠVK (ceruzky, záložky do kníh či odborné časopisy). Okrem návštevy knižnice sme si užili aj príjemnú jesennú prechádzku, pri ktorej sme obdivovali krásy prírody v tomto farebnom ročnom období.

Autori: Mgr. Masiariková

Fotografie: Mgr. Glutová, Mgr. Lunevová, Mgr. Masiariková, Mgr. Molnárová