Prvý pilier - odborné teoretické vyučovanie

Žiaci získajú kvalitné teoretické vedomosti z oblasti poštových a bankových činností. Naučia sa tu zásady prijímania, prepravy a dodávania poštových zásielok, poštových poukazov, riešenia reklamácií, obstarávateľské činnosti pre zmluvných partnerov SP, a. s., zásady vyplácania dôchodkov, vedenia pokladničnej služby a všetky činnosti Poštovej banky, a. s..

Druhý pilier - odborné praktické vyučovanie

Praktické vyučovanie je organizované formou odborného výcviku v špecializovanej dielni praktického vyučovania (cvičná pošta) vo všetkých ročníkoch a na pracoviskách zamestnávateľa. Žiaci, ktorí sa vzdelávajú v systéme duálneho vzdelávania sú od druhého ročníka zapojení priamo do pracovného procesu na certifikovaných pracoviskách pôšt pod vedením vyškolených inštruktorov.